úterý 12. května 2015

Mariánskolázeňský trojúhelník

Ahoj závodníci,

připomeňme si ještě trochu naše působení na závodech v Mariánských Lázních. Naše výprava byla jednou z nejpočetnějších. Celkem se z MFP zúčastnilo 27 závodníků. A byla to nejen kvantita, ale především kvalita výkonů a výsledků, díky kterým jsme byli vidět.  A pokud se někomu nezadařilo, tak z toho stejně byla neopakovatelná situace. Považte sami:

Tak nejprve děti. V jednotlivých etapách stály na stupních vítězů nespočetněkrát, což Oris plně dokumentuje. V celkových výsledcích se to odrazilo samozřejmě také. V kategorii D10 bylá Pája třetí, D14 Barča druhá, v H10 Adam druhý, v H14 vyhrál Martin, za ním skončil druhý Matyáš, v H18 byl Lukáš druhý. Mimo stupně vítězů  ale pořád krásně se umístili v D10L Klárka osmá, a Martinka byla v etapách dvakrát první a jednou druhá, bohužel diskla první etapu. Máša byla v D16 šestá. V H14 byl Tonda pátý a v H12 Petr sedmnáctý. V H10L byl Sam pátý a Martin M. jedenáctý. Pragováče Eliška přijela pouze na tři etapy a léčila bolavou nohu; např. v poslední etapě doběhla 12 minut před konkurencí. Mimořádný výkon v HDR zaznamenal Bertík. Ještě na sběrné kontrole byl v solidním čase na devátém místě. Kontrolu orazil, rozběhl se (viz fotodokumentace v odkazu) ale asi to přepálil a nedomapoval, protože na postupu ze sběrky do cíle má nakonec 13 minut. Ani zkušený kouč a doprovod Libor mu v tom nezabránil.

Ve veteránech Aleš a Míša ukázali, kdo že je v Mariánkách králem (a královnou) a s přehledem zvítězili v pětatřicítkách. K nim se připojil v kategorii závodníků o 10 let starších Roman. V dámách pětatřicítkách bodovaly také Jana N (6), Lenka (7), Helena (11), Hanka (14) a Lucka (19). Jana Š si bohužel v první etapě pochroumala nohu a poté celý náš tým koučovala z deky na shromaždišti. Dáše se nelíbil počet kontrol na trase a tak v první a druhé etapě si vždy jednu odpustila; vyčítání ale neoblafla a byl z toho disk. Kontrol se Dáša nakonec dopočítala ve sprintu, kde byla druhá za Janou N a před Míšou. Jana nám pak popsala recept na vítězství asi takto: "Pršelo a já jsem spěchala za Klárkou a Magdalenkou. No a zapomněla jsem mapník a buzolu, mapa se postupně rozmočila, tak jsem ten konec běžela jako paměťák". Takže prosímvás, při sprintu moc nekoukejte do mapy a na buzolu, místo toho kdo můžete přimíchejte trochu mateřského citu. Výsledek se dostaví. Jo a ohledně Dáši navrhuji předsednictvu oddílu zařadit ji do nápravné soutěže o největšího píchače pěkných prázdnin; tam se musí označit všechny kontroly ať se to líbí nebo ne. V pánech byli ještě Petr bramborový, Míra pojistil desítku, Mára to ale disknul (že by další kanddát na prázdninového píchače?). V H45 byl Libor solidně sedmý. A to je myslím vše.


Ale ještě ne, přece jen musím připomenout, že naše povzbuzování při vyhlašování zcela jistě překonalo aplaus, který sklidil božský Karel, který v Mariánkách tou dobou koncertoval. A konečně - kdo si chce prohlédnout některé momenty v obrazech, ať si stáhne fotky z úschovny.
Roman

Žádné komentáře:

Okomentovat